ارزکت، (ارزکت، معتبرترین صرافی آنلاین ارز دیجیتال)

قوانین و مقررات استفاده از صرافی ارز دیجیتال ارزکت

people cover image people image
image header image header stars image
group182 bubbel image
eos coin image
Litecoin coin image

قوانین و مقررات استفاده از صرافی ارزدیجیتال ارزکت

تاریخ آخرین بروزرسانی: 1400/11/01

1) ارزکت از هر حیث تابع قوانین و مقررات کشور جمهوری اسلامی ایران بوده و بستری برای تبادل دارایی های دیجیتال مانند بیت کوین، لایت کوین و اتریوم و غیره با ریال می باشد.
2) هیچ گونه تبادل ارزی اعم از خرید و فروش دلار یا سایر ارزهای کاغذی، در این بستر صورت نمی گیرد.


این متن قوانین و قرارداد بین سایت اینترنتی ارزکت (www.arzket.com) و هر کاربری است به نحوی از خدمات مختلف سایت استفاده می کند. در این قرارداد حقوق سایت ارزکت و شرایط استفاده از آن و حقوق کاربر قید شده است. کاربر سایت ارزکت باید این قوانین را به طور کامل بخواند و متوجه شود و بپذیرد. این مقررات تحت تاثیر مقررات یا ضوابط اجرایی صادره از سوی مراجع قانونی یا به منظور بالابردن امنیت و عملکرد بهتر سامانه ممکن است در آینده دچار تغییر شود. ارزکت خود را ملزم می داند هرگونه تغییر در این مستند را سریعا از طریق راه­های ارتباطی با کاربران به اطلاع آنها برساند. همچنین تاریخ به روزرسانی تغییرات در بالای همین صفحه درج می گردد و هرکاربر می تواند از این طریق متوجه بروز تغییرات یا بروزرسانی مقررات شود. بدیهی است هرگونه استفاده کاربر پس از بروز تغییرات به منزله آگاهی وی از تغییرات و تعهد به پایبندی به مقررات جدید است.

استفاده از هرگونه امکانات سایت ارزکت شامل خرید، فروش، واریز، برداشت و هر گونه امکانات دیگر به این معنی است که کاربر مفاد این قرارداد را کاملا خوانده و فهمیده و قبول کرده است. اگر با مفاد این قرارداد موافق نیستید حق استفاده از امکانات سایت ارزکت را ندارید.

طرفین قرارداد سایت اینترنتی ارزکت به عنوان ارائه‌دهنده خدمات و کاربر سایت به عنوان گیرنده خدمات است.تعهدنامه فعالیت در بستر تبادل دارایی های دیجیتال ارزکت

کاربران موظفند قبل از ثبت نام تمامی مفاد این تعهدنامه را مطالعه کرده و صرفا در صورت پذیرش آن اقدام به ثبت نام و معامله نمایند.

کاربران سایت می پذیرند که کلیه ی فعالیت های آن ها در ارزکت در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی بوده و هیچ گونه فعالیتی خارج از این چارچوب انجام نخواهند داد.

احراز هویت برای استفاده از خدمات ارزکت در بازار ریالی به ارز دیجیتال ضروری بوده و کاربران موظفند اطلاعات صحیح خود را بارگزاری نمایند.

بدیهی است در صورت وجود هرگونه تخلف در احراز هویت، مسئولیت به عهده ی فرد متخلف بوده و ارزکت حق توقف ارائه خدمات به کاربر مزبور و ارجاع موارد تخلف به مراجع ذی صلاح را خواهد داشت.

ارزکت خود را ملزم به حفظ اطلاعات شخصی کاربران خود می داند.

کاربران ارزکت متعهد می شوند که از خدمات سایت ارزکت تنها برای خود استفاده نموده و مسئولیت استفاده از خدمات ارزکت برای فرد غیر که فرآیند احراز هویت را طی نکرده باشد به عهده کاربر خواهد بود.

بعد از ثبت نام در ارزکت امکان تغییر آدرس ایمیل، نام کاربری و سایر موارد ثبت شده وجود نخواهد داشت، لطفا در زمان ثبت نام دقت کافی به عمل آورید.

شماره حساب اعلام شده به سایت و همچنین آدرس کیف پول ها جهت برداشت رمزارز می بایست متعلق به کاربر بوده و کاربران مجاز به دادن آدرس کیف پول متعلق به اشخاص دیگر نیستند.

کاربران ارزکت اذعان می دارند که از ریسک های مربوط به سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال مطلع بوده و با علم به این موضوع اقدام به سرمایه گذاری و تبادل می نمایند.

ارزکت به عنوان بازار آنلاین تبادل ارزهای دیجیتال، هیچ گونه مسئولیتی در قبال نحوه ی معاملات کاربران و سود و زیان حاصله ندارد.

هرگونه سهل انگاری کاربران در حفظ اطلاعات امنیتی از جمله رمزعبور کاربر، به عهده ی شخص کاربر بوده و ارزکت هیچ مسئولیتی به عهده نخواهد داشت.

اکیداً توصیه می شود از رمزعبور پیچیده و امن و کد شناسایی دوعاملی استفاده شود.

ارزکت این اطمینان را می دهد که دارایی های کاربران را نزد خود به امانت و به بهترین شکل و با بالاترین استانداردهای امنیتی ممکن، حفظ نماید. در صورت بروز هرگونه مشکل امنیتی، ارزکت متعهد به جبران خسارت خواهد بود.

در صورت تمایل برای برداشت ارزهای دیجیتال، مسئولیت ارائه ی آدرس صحیح کیف پول به عهده ی کاربر خواهد بود. در صورت بروز هر گونه مشکل اعم از اشتباه در ورود آدرس صحیح، نقص آدرس، مشکلات کیف پول مقصد و بلوکه شدن دارایی های کاربران در کیف پول مقصد، هیچ گونه مسئولیتی به عهده ی ارزکت نخواهد بود.

درخواست برداشت ریال از حساب کاربری در سریع ترین زمان ممکن پس از ثبت، بررسی خواهد شد. زمان واریز پول به حساب کاربران بر اساس محدودیت های انتقال وجه بین بانکی، متفاوت خواهد بود. برای اطلاعات بیش تر، به قوانین انتقال وجه بین بانکی ( پایا ، ساتنا ) مراجعه فرمایید.

کاربر می پذیرد که به جز در موارد مورد تعهد ارزکت، حق هیچ گونه داعیه، طلب و شکایت از سایت ارزکت، مدیران، کارمندان و افراد مرتبط با این سایت را نخواهد داشت.

اگر ارزکت تحت هر عنوان اشتباهاً یا من غیر حق، وجوه یا رمزارزی را به حساب کاربر منظور یا در محاسبات خود هر نوع اشتباهی نماید، هر زمان مجاز و مختار است راساً و مستقلاً و بدون انجام هیچ گونه تشریفات اداری و قضائی و دریافت اجازه کتبی از متعهد (صاحب حساب) در رفع اشتباه و برداشت از حساب های وی اقدام نماید و تشخیص ارزکت نسبت به وقوع اشتباه یا پرداخت بدون حق و لزوم برداشت از حساب معتبر خواهد بود و کاربر حق هرگونه اعتراض و ادعایی را در خصوص نحوه عملکرد ارزکت از هر جهت از خود ساقط می نماید.

در صورت بروز هرگونه مشکل یا ابهام در هر یک از معاملات، ارزکت حق دارد مستقلاً آن معامله را ابطال و دارایی های هر یک از طرفین را به حساب خودشان عودت دهد. بدیهی است که در صورتی که اشکال از سمت ارزکت باشد، موظف به جبران خسارت وارده خواهد بود و در غیراین صورت کاربر حق هرگونه اعتراض و ادعایی را در خصوص نحوه عملکرد ارزکت از هر جهت از خود ساقط می نماید.

کاربر میپذیرد همواره در زمان خرید و فروش نهایت دقت را کرده و درصورتی که اشتباهی از طرف وی صورت پذیرد نظیر ثبت سفارش، ثبت لینک تراکنش در زمان فروش، خرید و فروش تمامی مسولیت های ضرر و زیان های وارد بر عهده خود می باشد و وی باید پیگیر سفارش خود باشد در مواردی که این مشکل از طرف ارزکت قابل رفع باشد مشکل بر طرف خواهد شد اما در صورتی که مشکل فراتر از بررسی و پیگیری ارزکت باشد وی باید نسبت به رفع مشکل خود اقدام نماید و ارزکت هیچگونه مسولیتی نخواهد داشت.

همه­­­ فعالیت‌ها و عملیاتی که از طریق حساب کاربری شخص در سایت ارزکت انجام می‌شود به نام کاربر ثبت شده و کلیه مسئولیت‌­های آن بر عهده­ کاربر است. بر همین اساس کاربر متعهد می‌شود در صورت مشاهده هرگونه استفاده غیرمجاز یا مشکوک از حساب کاربری خود مراتب را سریعا به پشتیبانی سایت ارزکت اعلام کند.

کلیه کاربران موظف هستند از اطلاعات ورود به ناحیه کاربری خود نهایت حفاظت را به عمل آورده و در صورتیکه هرگونه ثبت سفارش و دریافت خدمات از طریق اکانت (پنل) کاربری مشترک ثبت شود کلیه مسئولیت حقوقی و کیفری بر عهده مالک اکانت (پنل) می باشد. شماره حساب اعلام شده به سایت و همچنین آدرس کیف پول ها جهت برداشت رمزارز نیز باید متعلق به کاربر بوده و کاربران مجاز به دادن آدرس کیف پول متعلق به اشخاص دیگر نیستند.

درخواست برداشت ریال از حساب کاربری در سریع‌ترین زمان ممکن پس از ثبت، بررسی خواهد شد. زمان واریز پول به حساب کاربران بر اساس محدودیت‌های انتقال وجه بین‌بانکی، متفاوت خواهد بود. برای اطلاعات بیش‌تر، به قوانین انتقال وجه بین بانکی مراجعه فرمایید.

کاربر موافقت می‌کند تا در مواردی که ارزکت نیازمند بروزرسانی، ارتقای سامانه و ایجاد برخی تغییرات است بتواند با اعلام قبلی (حداقل 5 روز قبل) بصورت موقت از دسترس خارج شده یا همزمان با خدمات رسانی عملیات بروزرسانی و ارتقا را انجام دهد.  همچنین ارزکت می تواند با اعلام قبلی و اطلاع رسانی از حداقل ۳۰ روز قبل برای همیشه از دسترس خارج شود. در این مدت کاربر ملزم است اعتبار موجود در حساب خود را تعیین تکلیف کند.. در غیر اینصورت موجودی حساب نزد ارزکت باقی می‌ماند و  ارزکت هیچ مسئولیتی نخواهد داشت.

کاربر موظف است قبل از ورود به درگاه اینترنتی و پرداخت ارز یا ریال و هرگونه تراکنش خود، پیش فاکتور ارائه شده را با دقت مطالعه کند و با آگاهی کامل سفارش و قوانین را تایید و وارد درگاه شود . در صورت اعتراض به کسر کارمزد یا نا آگاهی ، سایت ارزکت هیچ مسئولیتی درباره اشتباهات کاربر را نمی پذیرد.

درصورت خرید با کارت های بانکی غیر مجاز که متعلق به شما نباشد و یا برگشت وجوه به حساب مبدا کاربر، ارزکت موظف به دریافت اطلاعات حساب اصلی و صاحب حساب و (در صورت صلاحدید، ارزکت میتواند درخواست نامه قضایی داشته باشد) و عودت وجه طی 48 تا 72 ساعت کاری بعد از دریافت اطلاعات می باشد.

کاربران محترم در خصوص آدرس های مدت دار، یا دارای شرایط خاص دقت فرمایند ، ارزکت تعهدی درمورد استفاده کاربران از آدرس های مدت دار و یا شرایط خاص ندارد و در صورت استفاده از این نوع آدرس ها دقت فرمایند در صورتی که واریزی ارزکت به آن آدرس ها پس از زمان و شرایط اختصاص داده شده به آدرس باشد، پیگیری تا حصول نتیجه متوجه کاربر و سایت مقصد می باشد.

در صورت وقوع خسارت به سایت، در اثر فعالیت‌های غیر قانونی کاربر، سایت می‌تواند طبق قانون نسبت به مطالبه‌ی آن اقدام کند. لذا باید با رعایت قوانین و مقررات از خدمات ما استفاده کنید.

ارزکت هیچ گونه مسئولیتی راجع به تاخیر یا تراکنش ناموفق ایجاد شده در انجام سفارش به علت نقص یا مشکل یا تعمیرات سیستم ارز دیجیتال یا بانک پذیرنده ندارد.

هر گونه پیامدهای مالیاتی ناشی از تراکنش های کاربران به عهده ی خود آنان خواهد بود و ارزکت هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

در صورت هرگونه سوء استفاده از کد ریفرال ارزکت در فعالیت‌های خلاف قانون، تمامی مسئولیت آن به عهده کاربر بوده و ارزکت هیچ گونه مسئولیتی در قبال هرگونه سوء استفاده از سیستم معرفی خود به هر نحو ندارد. همچنین ارزکت حق باطل کردن کد معرف و بستن حساب در صورت مشاهده هرگونه سوء استفاده بدون نیاز به دستور قضایی را خواهد داشت.هزینه ها و کارمزدها

نرخ تبدیل و قیمت تبدیل رمز ارزهای مختلف توسط ارزکت تعیین می شوند و در سایت ارزکت توسط تمام کابران قابل مشاهده خواهد بود و در هنگام سفارش نیز مبلغ دریافتی کاربر با کسر کارمزدها و با اعمال نرخ تبدیل به طور کامل و شفاف و دقیق به وی نمایش داده می شود و کارمزدهای ارزکت در فاکتور، ارتباطی با کارمزدهای شبکه هر ارز دیجیتال ندارند.

هر گونه کارمزد، کمیسیون و هزینه ی دیگر که سیستم یا رمز ارزها به کاربر تحمیل نماید فقط و فقط بر عهده ی کاربر خواهد بود و کاربر موظف به بررسی این موارد قبل از سفارش می باشد و ارزکت هیچ گونه مسئولیتی راجع به این گونه هزینه ها را نمی پذیرد.کیف پول

کاربر با استفاده از کیف پول ارزکت می پذیرد در صورت وجود مشکل در شبکه کوین ، هارد فورک، یا کیف پول ارزکت تا زمان رفع مشکل منتظر بماند و این موضوع از طریق شبکه های ارتباطی به کاربران اعلام میگردد

درصورت رخ دادن هرگونه اشتباهی از سمت کاربر در زمان واریز کوین مانند تمدید نکردن آدرس، واریز به آدرس اشتباه، وارد نکردن ممو و ... کاربر تمامی مسئولیت را به عهده می گیرد. همچنین درصورتی که امکان پیگیری از سمت وب سایت وجود داشته باشد، کاربر موظف است نسبت به پرداخت حداقل مبلغ 50 دلار و حداکثر 10 درصد از کل مبلغ را به عنوان کارمزد به وب سایت جهت پیگیری پرداخت نمایدهزینه های برداشت

با توجه به ماهیت ارزهای دیجیتال و هزینه های ارسال کوین به شبکه و متغیر بودن هزینه تراکنش ها ، هزینه دریافتی در زمان درخواست برداشت تنها به صورت تخمینی بوده است و در زمان ارسال مقدار کارمزد آن اگر بیشتر از مقدار پرداخت شده کاربر باشد از مقدار دریافتی کاربر کسر میگردد و اگر کمتر باشد به مقدار ارسالی برای کاربر افزوده و ارسال خواهد شدقوانین مربوط به اجزای کارکردی

ارزکت شامل اجزای کارکردی و قابلیت های مختلفی است که هر یک طبق قوانین و ملاحظات اطلاع رسانی شده برای آن ها مدیریت می شوند. برای اطلاع از این قوانین به کانال تلگرام و اینستاگرام ارزکت و صفحات مربوط به سوالات متداول، طرح ارجاع کاربران و بازارهای رمزارزی ارزکت مراجعه نمایید.

ارزکت هیچ تحلیل، پیش بینی و سیگنالی را تایید نمی کند. تحلیل ارائه شده از بازار صرفا بر اساس پیش بینی انجام شده است و هیچگونه قطعیتی بر وقوع آن وجود ندارد و ارزکت هیچ تعهدی نسبت به انجام و به نتیجه رسیدن آن نخواهد داشت.فرآیند تأیید هویت

کاربران برای استفاده از امکانات ارزکت باید حداقل سن 18 سال کامل باشند، در غیر اینصورت باید ولی خاص و یا قیم قانونی داشته باشند که مدارک آن باید ارسال گردد.

به منظور پیروی از قوانین ضد پول شویی، نیاز است تمام کاربران نسبت به تأیید هویت خود اقدام کنند. تأیید هویت در دو مرحله با ارائه مدارک مربوطه صورت می گیرد، بدیهی است در وجود بروز هرگونه تخلف در احراز هویت، مسئولیت به عهده فرد بوده و ارزکت حق توقف ارائه خدمات به کاربر مذبور را داشته و حق ارجاع موارد تخلف به مراجع ذی‌صلاح را خواهد داشت.

ارسال اطلاعات هویتی اعم از اطلاعات کارت ملی و استعلام آن ها از ثبت احوال توسط وب سایت ارزکت و ارسال شماره همراه و تأیید آن توسط ارزکت و مرحله آخر ارسال عکس هویتی به همراه کارت ملی.

کاربر می پذیرد از تمامی قوانین مربوط به احراز هویت پیروی کند و با ارائه مدارک هویتی درست اقدام به معامله واریز و برداشت وجه خود نماید.

ارزکت خود را ملزم به نگهداری کامل از اطلاعات شخصی کاربران می‌داند و متعهد می‌شود از این اطلاعات هیچ‌گونه استفاده‌ای نخواهد شد.

ایجاد و استفاده از دو یا چند نام کاربری برای یک شخص در سایت ارزکت ممنوع است. در صورت تخطی کاربر و ایجاد حساب­‌های متعدد، کلیه حساب‌­­های شخص مسدود خواهد شد.سایر قوانین و تغییر در قوانین

تلاش ما ارائه‌ی خدمات به صورت ۲۴ ساعته در طول شبانه روز خواهد بود. لیکن در صورت وقوع حادثه‌ای از قبیل تعلیق خدمات به علت اقدام غیر قانونی کاربران یا اشخاص ثالث، یا وقوع خطا در خدمات، مشکل را مرتفع نموده و ارائه‌ی خدمات را از سر می‌گیریم. در این زمان می‌توانید درخواست بازیابی را بر اساس سوابق معاملاتی ارائه کنید. اما نمی‌توانیم سود و زیان ناشی از این وقفه زمانی را جبران کنیم.

هرگونه تغییر در قوانین، شروط ارائه خدمات، کارمزدها و مقررات مشابه، از طریق سایت ارزکت به کاربران اطلاع رسانی خواهد شد.

کاربر موظف به رعایت کلیه قوانین وب سایت ارزکت در هر زمان و مکان می باشد.