ارزکت، (ارزکت، معتبرترین صرافی آنلاین ارز دیجیتال)

تعداد ارزهای دیجیتال: 13,973
معاملات 24 ساعت: 74.52 میلیارد دلار
تعداد صرافی: 1057

حجم بازار : 2,485.10 میلیارد دلار %1.23

سهم بازار :

BTC: 51.334%

ETH: 15.004%

USDT: 4.409%

نرخ تتر : 64585 تومان

قیمت لحظه ای و خرید VeChain

-8.6%

$0.01682914

1,087 تومان

محاسبه با نرخ تتر: 64,585 تومان


معاملات روزانه 58,173,274
حجم بازار 1,223,724,509
سکه در گردش 72,511,146,418 VET
عرضه کل 85,985,041,177 VET
VET
exchange icon
usdt
exchange icon
تومان

درباره VeChain

بلاک چین عمومی وی چین (VeChain) یک پلت فرم قرارداد هوشمند پیشرفته لایه 1 است که در مقایسه با رقبای پیشین خود، ارتقای فنی زیادی دارد و پذیرش در محیط‌های تجاری دنیای واقعی را تسهیل می‌کند.

اگر از این پروژه در حال ظهور بی‌اطلاع هستید، این مقاله از سایت ارزکت شما را راهنمایی می‌کند که با جنبه‌های مختلف بلاک چین وی چین آشنا شوید.

وی چین چیست؟

VeChain یک پلتفرم مبتنی بر بلاک چین است که بر ارائه شفافیت، قابلیت ردیابی و بهبود عملکردهای بلاک چین برای مشاغل دنیای واقعی تمرکز دارد. به شکل ساده، وی چین فناوری بلاک چین را با «اینترنت اشیا» (IoT) ترکیب می‌کند تا مدیریت داده‌ها را بهبود بخشد، شفافیت را افزایش دهد و کارایی فرآیندهای تجاری را به‌شدت بالا ببرد.

VeChain که در ابتدا به‌عنوان راه‌حلی برای زنجیره تأمین در حال اجرا بر روی بلاک چین اتریوم ایجاد شد، در سال 2018 تکامل یافت و پلتفرم قرارداد هوشمند خود – VeChainThor – را برای مقابله با مجموعه‌ای از برنامه‌های کاربردی در دنیای واقعی راه‌اندازی کرد.

برای گسترش پذیرش در دنیای واقعی، این شبکه منبع باز ویژگی‌های نوآورانه‌ای را با اجازه دادن به کاربران درون اکوسیستم برای ساخت DApp هایی که مشکلات دنیای واقعی را حل می‌کند، ارائه می‌دهد. تاکنون صنایع مختلفی مانند خدمات زنجیره غذایی، گردشگری، سلامت و ایمنی مواد غذایی از پتانسیل نامحدود آن بهره برده‌اند.

ویژگی‌های اصلی VeChain

ویژگی‌های اصلی VeChain

وی چین عملکردهای متعددی را به چندین شرکت در سراسر جهان ارائه می‌دهد. این‌یکی از اولین شرکت‌های بلاک چین است که بین قابلیت اطمینان و کارایی تعادل برقرار کرده است. VeChainThor با ارائه شفافیت، ابزارهای بسیاری از جمله KYC را ادغام کرده است تا اطمینان حاصل شود که قراردادهای هوشمند از آن پشتیبانی می‌کنند.

در زیر به برخی از ویژگی‌های کلیدی آن نگاهی انداخته‌ایم:

ابزارهای حاکمیت ذاتی

بلاک چین وی چین غیرمتمرکز و متمرکز بودن را برای دستیابی به تعادل در ارائه خدمات بهینه ترکیب می‌کند. ثابت‌شده است که تمرکززدایی به‌عنوان محور اصلی فناوری بلاک چین از مشکلات مقیاس‌پذیری در برخی از شبکه‌های بلاک چین مانند بیت کوین و اتریوم رنج می‌برد. VeChain با ساخت VeChainThor که با هدف ایجاد یک مدل حاکمیتی با ادغام مداوم در کنار توسعه مداوم، این تعادل را متعادل می‌کند.

چارچوب و اصول حاکمیت وی چین برای وضوح، فراگیری، شفافیت، مقیاس‌پذیری و کارایی طراحی‌شده‌اند و عملکرد کلی و پیشرفت اکوسیستم را سرعت می‌دهند.

اثبات صلاحیت (PoA)

برخلاف پروتکل‌های مرسوم مانند Proof-of-Work (PoW)، Proof-of-Stake (PoS) و Proof-of-History، بلاک چین VeChainThor از پروتکل اجماع اثبات اعتبار (PoA) استفاده می‌کند.

POA با اجازه دادن به تأیید هویت معتبر، اعتبار سنجی (مسترنودهای مرجع) مجاز توسط اکوسیستم، شفافیت را در چارچوب حاکمیت افزایش می‌دهد. هر مسترنود اتوریتی از طریق یک فرآیند KYC مطابق با استانداردهای تعیین‌شده توسط شبکه می‌گذرد.

در ادامه چند ویژگی از پروتکل PoA VeChainThor به صورت موردی آورده شده است:

 • هزینه گاز و انرژی پایین
 • بهبود سرعت اعتبار سنجی بلوک‌ها
 • عدم وابستگی کامل شبکه به مسترنودهای اتوریتی
 • بهبود قابلیت زنجیره جانبی
 • این پلتفرم بر روی 101 گره اجرا می‌شود که کمتر از اتریوم و بیت کوین است و راه را برای افزایش سرعت و قابلیت اطمینان در شبکه هموار می‌کند.

راه‌حل‌های اینترنت اشیا با وی چین

راه‌حل‌های اینترنت اشیا با وی چین

وی چین اینترنت اشیا را روی بلاک چین ترکیب می‌کند و امکانات زیادی را ایجاد می‌کند. این شامل:

 • شناسایی دیجیتال و مالکیت دستگاه‌ها
 • اصالت، حریم خصوصی و امنیت دستگاه‌ها

VeChainThor در حال حاضر در حال ارتقاء اساسی در مدل اجماع خود است تا شامل نهایی شدن و افزایش امنیت پروتکل شود. هنگامی‌که به‌روزرسانی آن اتفاق افتاد، بلاک چین VeChainThor اولین بلاک چین در نوع خود خواهد بود که نقاط ضعف دو نوع اجماع اصلی را برطرف می‌کند. اجماع ناکاموتو و تحمل گسل بیزانسی و این هم‌زمان در حالی اتفاق می‌افتد که از نقاط قوت آن‌ها نیز استفاده می‌شود.

VeChain (VET) چگونه کار می‌کند؟

وی چین از یک نسخه تغییر یافته از PoS به نام Proof-of-Authority (PoA) استفاده می‌کند. به‌جای گذاشتن سکه‌های شما، بنیاد Vechain انتخاب می‌کند که چه کسی به اعتبارسنجی (مسترنود مرجع) تبدیل شود.

همان‌طور که در بالا گفته شد، VeChainThor متمرکزتر است، زیرا بیشتر نگران سرعت و امنیت است.

با امنیت به‌عنوان ارزش مرکزی، VeChain از فرآیندهای شبه تصادفی قطعی (DPRP) برای انتخاب گره‌ها استفاده می‌کند. درنتیجه، مفهوم وضعیت «فعال/غیرفعال» مسترنودهای قدرت را برای به حداکثر رساندن کارایی طراحی کرد. این طراحی به کاربران کمک می‌کند تا بدانند آیا یک اعتبارسنجی خاص برای تولید یک بلوک مجاز است یا خیر.

این پلتفرم بیشتر برای شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ است که امنیت را بر سایر ویژگی‌های احتمالی ترجیح می‌دهند بسیار پلت فرم مناسبی به‌حساب می‌آید.

VeChain ToolChain

برای اینکه VeChain برای پذیرش انبوه مناسب‌تر شود، این پلتفرم سرمایه‌گذاری زیادی را برای راه‌اندازی VeChain ToolChain انجام داد. ToolChain یک نرم‌افزار جامع بلاک چین با کدگذاری خوب که توسط بلاک چین VeChainThor پشتیبانی می‌شود.

این نرم‌افزار BaaS، PaaS و SaaS را به شرکت‌های کوچک و متوسط ​​ارائه می‌کند تا ادغام آسان در مدل کسب‌وکارشان را تسهیل کند. VeChain ToolChain راه‌های منحصربه‌فردی را برای کسب‌وکارها فراهم می‌کند تا زنجیره تأمین خود را دوباره اختراع کنند و کسب‌وکار خود را کارآمدتر اداره کنند. ویژگی‌های دیگر عبارت‌اند از:

 • شفافیت
 • قابلیت ردیابی محصول
 • ذخیره‌سازی داده‌ها
 • روش‌های خلاقانه برای افزایش تجربه مصرف‌کنندگان

توکن های VeChain – VET و VTHO

اکوسیستم وی چین دارای دو توکن بومی، VeChain Token (VET) و VeChainThor Energy، بانام VeThor (VTHO) است.

VET توکن اولیه‌ای است که تمام عملیات را روی پلتفرم اجرا می‌کند، درحالی‌که VTHO عملکرد بهینه کل زیرساخت بلاک چین را تضمین می‌کند.

به‌عبارت‌دیگر، VTHO انرژی مورد استفاده در اجرای تراکنش‌های پرداخت در استقرار قراردادهای هوشمند در شبکه را نشان می‌دهد. هدف اصلی آن تسهیل تراکنش‌ها در بلاک چین است.

آیا VeChain رقیب جدی دارد؟

آیا VeChain رقیب جدی دارد؟

وی چین پادشاه پلتفرم‌ها در فضای Blockchain-IoT است. این برتری با موفقیت بیش از 200 مشارکت در سراسر جهان اثبات‌شده است. ارزش کل بازار این پلتفرم بیش از 3 میلیارد دلار است.

در سال 2018، چند رقیب شایسته مانند Ambrosus (AMB) و Waltonchain (WTC) ظهور کردند اما نتوانستند پابه‌پای آن حرکت کنند و بسیاری از علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال این رقبای فوق را به‌عنوان پروژه‌های کلاه‌برداری گزارش کرده‌اند.

 • Ambrosus (AMB) یک توکن ابزار مبتنی بر پروتکل اتریوم است. مقیاس‌پذیری آن محدود است. این پلتفرم چند مشارکت با Blendhub و Flatev دارد که کمتر از VeChain هستند.
 • رقیب دیگر Waltonchain است. این پروژه که بر روی اتریوم اجرا می‌شود، بلاک چین را با اینترنت اشیاء (RFID) ترکیب می‌کند تا یک سیستم روان برای زنجیره تأمین ایجاد کند. در مقایسه با VeChain مشارکت کمتری دارد.

نگرش آینده برای وی چین

وی چین با موفقیت راه‌حل‌های بلاک چین سازمانی را ایجاد کرده است که منجر به پذیرش گسترده بلاک چین در سراسر جهان شده است. شرکت‌های اصلی شبکه خود را برای ذخیره‌سازی داده‌ها و سایر ویژگی‌های بلاک چین یکپارچه می‌کنند. آینده VeChain روشن به نظر می‌رسد، زیرا چندین شرکت در حال بستن قراردادهای خود با این پلتفرم هستند و هنوز انتظار می‌رود تعداد بیشتری از شرکت‌های معتبر و بین‌المللی در آن مشارکت کنند.

روزانه

هفتگی

ماهانه

جزئیات VeChain

قیمت VeChain

$0

حجم کل بازار

1,223,724,509

حجم معاملات روزانه

$-112,255,621.23

پایین ترین/بالاترین قیمت ۲۴ ساعت اخیر

$0

$0

رتبه در بازار

#34

اوج قیمت دلاری

$0

تغییرات از اوج تاکنون

-94 %

به تومان

18,148 تومان

نرخ دلار

64,585 تومان

تاریخ اوج قیمت

2021-04-19 1400-01-30 3 سال پیش

تغییرات 24 ساعته

-8.6 %

تغییرات 7 روزه

-11.51006 %

تغییرات 14 روزه

-13.43336 %

تغییرات 30 روزه

-15.69271 %

تغییرات 60 روزه

-27.93247 %

تغییرات شش ماهه

-48.81642 %

تغییرات یک ساله

-79.4646 %

تاریخ پیدایش

2017-08-15

الگوریتم هش

زمان ساخت بلاک

0min

ارز در دسترس/کل

72511146418 / 85985041177