ارزکت، (ارزکت، معتبرترین صرافی آنلاین ارز دیجیتال)

تعداد ارزهای دیجیتال: 13,973
معاملات 24 ساعت: 75.53 میلیارد دلار
تعداد صرافی: 1057

حجم بازار : 2,486.58 میلیارد دلار %0.92

سهم بازار :

BTC: 51.402%

ETH: 15.034%

USDT: 4.454%

نرخ تتر : 65080 تومان

قیمت لحظه ای و خرید USD Coin

0.1%

$1.00

65,145 تومان

محاسبه با نرخ تتر: 65,080 تومان


معاملات روزانه 2,322,602,746
حجم بازار 41,949,586,497
سکه در گردش 41,950,819,009 USDC
عرضه کل 41,950,820,102 USDC
USDC
exchange icon
usdt
exchange icon
تومان

درباره USD Coin

امروزه بیشتر مردم به سمت ایده ارز دیجیتالی که فرار نیست جذب می‌شوند که سکه‌هایی مانند یو اس دی کوین محبوب‌ترین این سکه‌های غیر فرار هستند؛ اما سکه USD (USDC) چیست؟ آیا می‌تواند جایگزینی برای ارزهایی مانند تتر باشد؟ سکه یو اس دی کوین چگونه کار می‌کند؟ سکه USD برای چه استفاده می‌شود؟

قصد داریم در این مقاله از صرافی ارز دیجیتال ارزکت به تمامی این سوالات پاسخ دهیم. مهم‌ترین چیزی که در مورد سکه USD باید به آن توجه کرد این است که یک استیبل کوین است. این بدان معنی است که عملکرد آن متفاوت از نحوه عملکرد یک ارز دیجیتال معمولی است.

استیبل کوین‌ها چگونه کار می‌کنند؟

اگر به دنیای کریپتو توجه کرده باشید، خواهید دید که قیمت ارزهای دیجیتال می‌تواند به‌سرعت در نوسان باشد. این احتمالاً یکی از دلایلی است که باعث می‌شود افراد زیادی به سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال روی نیاورند. امروزه تقریباً یک پدیده رایج است که شاهد افزایش شدید قیمت‌ها در دوره‌های زمانی نسبتاً کوتاه و برعکس، کاهش شدید قیمت‌ها در دوره‌های زمانی نسبتاً کوتاه باشیم. این احتمال وجود دارد که با سرمایه‌گذاری در یک ارز دیجیتال سنتی، مبلغ قابل‌توجهی به دست آورید یا همه آن را از دست بدهید.

از سوی دیگر، مسائلی در مورد ارزهای معمولی و فیات وجود دارد که ارزهای دیجیتال و بلاک چین قصد دارند آن‌ها را حل کنند. برخی از مردم در مورد حفظ حریم خصوصی، یا فقدان حریم خصوصی، پیرامون امور مالی سنتی نگران هستند.

همچنین از طرفی سرعت تراکنش‌های فیات نیز مورد انتقاد مکرر قرار می‌گیرد و همچنین کارمزدهای بالایی که برای کسانی که نیاز به ارسال پول بین‌المللی دارند، دریافت می‌کنند.

یو اس دی کوین چیست؟

یو اس دی کوین چیست

سکه دلار آمریکا یا یو اس دی کوین یک استیبل کوین با نسبت ثابت 1:1 در برابر دلار واقعی آمریکا است. به عبارت ساده، یک سکه دلار آمریکا یا USDC برابر با یک دلار واقعی است. این ارز می‌تواند ثبات قابل‌توجهی را در بازار ارائه دهد. اگرچه در ابتدا به‌عنوان یک توکن ERC-20 طراحی شد، اما امروزه یو اس دی کوین در شبکه‌های بلاک چین Solana و Algorand گسترش‌یافته است. چرا سازندگان

دلایل ایجاد USDC

دلیل اصلی ایجاد یو اس دی کوین بر پیچیدگی سیستم‌ها در کنار نوسانات در بازار ارزهای دیجیتال متمرکز است. تغییرات ناگهانی در قیمت دارایی‌ها می‌تواند برای سرمایه‌گذاران جدید بسیار چالش‌برانگیز باشد. از سوی دیگر، استیبل کوین‌هایی مانند USDC می‌توانند از نوسانات دور باشند و یک ذخیره معتبر از ارزش ارائه دهند.

علاوه بر این، طرح کلی USD Coin که به‌تفصیل توضیح داده شد، دلیل مهم دیگری را برای ارائه USDC به نمایش می‌گذارد. به‌طورکلی، رابط کاربری و ویژگی‌های ارائه‌شده توسط ارزهای دیجیتال می‌تواند برای سرمایه‌گذاران جدید پیچیده باشد. اگر شما یک کاربر ماهر از نظر فنی نباشید، به‌احتمال‌زیاد در استفاده از ارزهای دیجیتال با سردرگمی مواجه خواهید شد. USDC برای فرآیند ورود آسان‌تر به کاربران ایجاد شد تا به‌راحتی با ارزهای دیجیتال آشنا شوند.

نحوه عملکرد یو اس دی کوین

اولین نکته برجسته در کار یو اس دی کوین به ایجاد یک توکن USDC پس از واریز یک دلار اشاره دارد؛ بنابراین، سکه USDC یک کاربر برای حفظ یک نسبت ثابت 1:1 به‌طور دائم سوزانده می‌شود. یکی دیگر از جنبه‌های مهم در حصول اطمینان از کارکرد استیبل کوین USDC، به‌ضرورت شفافیت و اعتماد اشاره می‌کند؛ بنابراین، کنسرسیوم CENTER به‌روزرسانی‌های معمولی را برای اطمینان از ثبات نسبت 1:1 ارائه می‌کند.

توجه به این نکته ضروری است که USD Coin بر اساس استاندارد ERC-20 با فرآیند توکن سازی ساخته‌شده است.

مراحل قابل‌توجه در فرآیند توکن سازی عبارت‌اند از:

  • کاربران باید برای فرآیند تأیید KYC درخواست دهند.
  • پس از تکمیل فرآیند تأیید KYC، کاربران یک حساب بانکی خاص برای انتقال سیمی دریافت می‌کنند.
  • طرف صادرکننده USDC از یک قرارداد هوشمند برای ایجاد سکه USD یا مقدار USDC برای مقدار متناظر دلارهای منتقل‌شده توسط کاربر استفاده می‌کند.
  • کاربر سکه USDC را در کیف پول خود دریافت می‌کند و دلارهای منتقل‌شده توسط آن‌ها به ذخیره می‌رود.

ویژگی‌های مهم USD Coin

ویژگی‌های مهم USD Coin

در اینجا برخی از نکات برجسته وجود دارد که USD Coin را از سایر استیبل کوین‌های موجود در حال حاضر جدا می‌کند.

اعتبار یو اس دی کوین

اولین نکته برجسته ویژه‌ای در باره استیبل کوین USDC اعتبار آن است. شرکت مادر این استیبل کوین Circle است که به‌عنوان یک شرکت خدمات مالی در ایالات‌متحده کار می‌کند. این شرکت در زیرمجموعه شبکه اجرای جرایم مالی دولت ایالات‌متحده یا FinCEN قرار می‌گیرد که بر مبارزه با پول‌شویی تمرکز دارد.

سرعت

یکی از نکات برجسته رایج در مورد یو اس دی کوین سرعت تراکنش‌های آن است. به‌طورکلی، زمانی که می‌خواهید دلار آمریکا را برای افراد و مؤسسات دیگر ارسال کنید، باید مدت زیادی منتظر بمانید. چون شما برای این کار به مؤسسات متمرکزی مانند بانک‌ها نیاز دارید و رویه‌های پیچیده آن‌ها تراکنش‌های شمارا کند می‌کند. برعکس، USDC می‌تواند ثبات دلار آمریکا را ارائه دهد و درعین‌حال سرعت بیشتری را در تراکنش‌ها تضمین کند، درست مانند ارزهای دیجیتال.

ممیزی‌ها

یکی دیگر از نکات برجسته سکه یو اس دی کوین به تسهیلات حسابرسی اشاره دارد ممیزی‌های آن است. یکی از محبوب‌ترین شرکت‌های حسابداری، گرنت تورنتون، حسابرسی در USDC انجام می‌دهد و از این طریق اعتبار آن را تضمین می‌کند.

موارد استفاده از یو اس دی کوین

موارد استفاده از یو اس دی کوین

در اینجا به مهم‌ترین موارد استفاده از سکه یو اس دی اشاره‌ شده است که این کاربردهای آن، یو اس دی کوین را به یک ارز بسیار محبوب تبدیل کرده است.

دسترسی ساده‌تر به بازارهای رمزنگاری

برای اطمینان از دسترسی آسان‌تر به دامنه ارزهای دیجیتال، می‌توانید از ماهیت یو اس دی کوین استفاده کنید. USDC به شما کمک می‌کند بدون خروج از اکوسیستم ارزهای دیجیتال در هر نقطه‌ای بخرید، بفروشید و مبادله‌کنید. به‌جای انجام وظیفه سنگین تبدیل ارزهای دیجیتال خود به ارز فیات، می‌توانید دارایی‌های رمزنگاری خود را با USDC مبادله‌کنید. جالب اینجاست که تقریباً هر صرافی بزرگ ارز دیجیتال استیبل کوین USDC را می‌پذیرد. چه یک صرافی متمرکز یا غیرمتمرکز را انتخاب کنید، گزینه‌های متعددی برای مدیریت دارایی‌های رمزنگاری خوددارید.

پرداخته‌ای رمزنگاری‌شده

مورد قابل‌توجه بعدی استفاده از USD Coin یا یو اس دی کوین به حوزه پرداخته‌ای رمزنگاری اشاره دارد. USDC می‌تواند ویژگی‌های ایده آل موردنیاز برای فعال کردن پرداخته‌ای رمزنگاری را ارائه دهد.

در حال حاضر، به نظر می‌رسد بیت کوین و اتر در دنیای ارزهای دیجیتال دست بالا را دارند، البته با نوسان قیمت؛ بنابراین، در نظر گرفتن چنین دارایی‌هایی برای پرداخته‌ای رمزنگاری معمولی عملاً غیرممکن است. در مقابل، استیبل کوین USD می‌تواند به محافظت از گیرندگان در برابر نگرانی‌های نوسان قیمت کمک کند. علاوه بر این، کاربران می‌توانند از USDC خود برای به دست آوردن ارزهای دیجیتال یا دارایی‌های دلخواه خود استفاده کنند.

حکومت

USDC، همراه با بسیاری از استیبل کوین‌های دیگر، موارد استفاده زیادی در سیاست‌های حاکمیتی پیداکرده است. در حقیقت، USDC به دلیل توانایی انتقال به مشاغل و افراد متصل به اینترنت، امکان انتقال آسان‌تر وجوه کمکی را فراهم می‌کند.

یو اس دی کوین همچنین پایه‌ای را برای کمک‌های بین‌المللی در کنار جابجایی موانع مرتبط با نقل و انتقالات بانکی برون‌مرزی فراهم می‌کند. عملکردهای USD Coin همچنین می‌تواند به شهروندان کشورهایی که با نرخ تورم بالا در معرض دلار آمریکا هستند کمک کند.

پرداخته‌ای برون‌مرزی

رویکردهای سنتی برای انتقال ارز فیات محلی به مشاغل و افراد در سایر نقاط جهان می‌تواند پرهزینه باشد. علاوه بر این، پرداخت‌های بین‌مرزی می‌تواند زمان‌بر باشد.

به‌عنوان‌مثال، فرآیند پرداخت ممکن است چند روز طول بکشد و کارمزد تراکنش‌های سنگینی را در پی داشته باشد. از سوی دیگر، یک راه‌حل قابل‌اعتماد مانند استیبل کوین USDC می‌تواند به‌عنوان یک راه‌حل مؤثر برای پرداخته‌ای فرامرزی عمل کند. USD Coin می‌تواند به‌آسانی پرداخت‌های بین‌مرزی یا حواله‌ها را به هر فردی که دارای کیف پول ارز دیجیتال است، کمک کند. مهم‌تر از همه، استیبل کوین USDC تمام این مزایا را تنها با کسری از کل هزینه پرداخته‌ای بانکی تسهیل می‌کند.

دسترسی به DeFi

برجسته‌ترین نکته در میان موارد استفاده یو اس دی کوین به فرصت دسترسی به راه‌حل‌های دیفای اشاره دارد. USD Coin می‌تواند به‌عنوان اهرمی ایده آل برای استفاده از ویژگی‌های برنامه‌های DeFi برای وام دادن به دارایی‌های رمزنگاری شما عمل کند. به‌عنوان‌مثال، وام دادن USDC می‌تواند به شما کمک کند در مقایسه با حساب‌های پس‌انداز سنتی درآمد بیشتری کسب کنید. یو اس دی کوین همچنین انعطاف‌پذیری برای سرمایه‌گذاری وجوه شما به‌جای قفل‌کردن آن‌ها در یک حساب را ارائه می‌دهد.

محدودیت‌های یو اس دی کوین

با همه مزایای که وی اس دی کوین ارائه می‌کند این ارز با محدودیت‌هایی مانند رقابت بین استیبل کوین‌ها نیز مواجه است. جایگزین‌های محبوب مانند تتر هنوز بر بازار استیبل کوین تسلط دارند و در نتیجه مردم در پذیرش USDC با مشکل مواجه می‌شوند. علاوه بر این، ثبات قیمت استیبل کوین USDC مشکلاتی را در افزایش قیمت ایجاد می‌کند.

روزانه

هفتگی

ماهانه

جزئیات USD Coin

قیمت USD Coin

$1

حجم کل بازار

41,949,586,497

حجم معاملات روزانه

$-18,642,005.56

پایین ترین/بالاترین قیمت ۲۴ ساعت اخیر

$1

$1

رتبه در بازار

#5

اوج قیمت دلاری

$1

تغییرات از اوج تاکنون

-15 %

به تومان

76,144 تومان

نرخ دلار

65,080 تومان

تاریخ اوج قیمت

2019-05-08 1398-02-18 4 سال پیش

تغییرات 24 ساعته

0.1 %

تغییرات 7 روزه

-0.03017 %

تغییرات 14 روزه

-0.03077 %

تغییرات 30 روزه

0.04388 %

تغییرات 60 روزه

0.05639 %

تغییرات شش ماهه

0.05245 %

تغییرات یک ساله

-0.11095 %

تاریخ پیدایش

2023-02-04

الگوریتم هش

زمان ساخت بلاک

0min

ارز در دسترس/کل

41950819008.733 / 41950820101.773